Jeżeli nie wzięłam ostatniej tabletki, a w tym dniu współżyłam, to mogę zrobić 7-dniową przerwę?

Miałam torsje i postąpiłam tak, jak przy zapomnieniu o tabletce, dlatego opakowanie skończyłam dzień wcześniej. W dniu, w którym miałam wziąć ostatnią tabletkę, współżyłam. Mam zrobić 7-dniową przerwę, czy jutro rano biec do apteki po nowe opakowanie, gdyż nie minie jeszcze więcej niż 12 godzin od pominięcia ostatniej tabletki?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wybór postepowania zależy wyłącznie od Pani preferencji. Sądzę, że wygodniej zrobić 7-dniową przerwę. Działanie antykoncepcyjne nie będzie zmniejszone. Proszę jednak pamiętać, że pierwszą tabletkę z nowego opakowania musi Pani przyjąć o 1 dzień wcześniej niż zwykle! Przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni, a w tym miesiącu zacznie się wcześniej!