Zapomniałam ostatniej tabletki

Witam serdecznie. Mam 32 lata i zapomniałam zażyć ostatnią tabletkę z listka tabletek antykoncepcyjnych, zrobiłam 7-dniową przerwę i zaczęłam nowe opakowanie, czy dobrze postąpiłam? Jeśli nie, to proszę o pomoc, co mam zrobić. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wszystko zależy od tego, który dzień potraktowała Pani jak pierwszy dzień przerwy. Prawidłowo przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni. Powinna Pani zatem zacząć liczyć dni przerwy od dnia pominiętej tabletki (oznacza to rozpoczęcie nowego opakowania dzień wcześniej niż zwykle). Jeśli tak Pani postąpiła, to wszystko jest w porządku.