Skradzione tabletki. Co robić?

Witam, chciałam zapytać o to, jak mam teraz postąpić, a raczej czy postąpiłam dobrze. Jakiś czas temu ukradziono mi torebkę, w której miałam tabletki. Do końca ich brania pozostały dwie. Niestety nie miałam przy sobie recepty, żeby wykupić opakowanie i zacząć brać z nowego i zrobiłam 6-dniową przerwę, ale wliczyłam dzień pominięcia pierwszej z brakujących tabletek jako tę 6-dniową przerwę. Nowe opakowanie zaczęłam brać po 6-dniowej przerwie o te 3 dni, czyli zamiast we wtorek to w piatek, dodam, że uprawiałam seks po kilku dniach po tej 6-dniowej przerwie, ale nie doszło do wytrysku we mnie. Biorę tabletki Y... i postąpiłam tak, jak w ulotce, którą zachowałam. Czy byłam i jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce leku, to ryzyko ciąży nie jest zwiększone. Pani list jest troszkę chaotyczny i nie wiem, czy go dobrze zrozumiałam... Dzień, w którym zabrakło pierwszej skradzionej tabletki, potraktowała Pani jako pierwszy dzień przerwy, tak? Tylko, że zrobiła Pani sześcio- a nie siedmiodniową przerwę, tak? Przerwę między opakowaniami można bez szkody skrócić (nie można jej wydłużyć!), więc nie musi się Pani obawiać.

Pozdrawiam!