Wzięłam 14 tabletek i zgubiłam pozostałe - co teraz mam zrobić?

Witam! Wczoraj chciałam zażyć 14. tabletkę antykoncepcyjna jednak jak się okazało, zgubiłam gdzieś całe pudełko tabletek. Nie wiem co teraz powinnam zrobić. Mam zrobić 7-dniową przerwę i rozpocząć nowe opakowanie? Czy wykupić nowe opakowanie i wziąć te 7 tabletek i dopiero zrobić przerwę? Proszę o szybką pomoc, gdyż nie wiem co robić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę wykupić dodatkowe opakowanie tabletek i wziąć z niego siedem brakujących tabletek. Jeśli są to tabletki jednofazowe (z takim samym składem przez cały blister), to może Pani zażyć dowolne tabletki, jeśli dwu- czy trójfazowe, to z tych dni, których Pani brakuje.

Alternatywnie, jeśli Pani nie zdąży, to można zrobić przerwę siedmiodniową i zacząć kolejne opakowanie po jej zakończeniu lub brać cały kolejny blister bez robienia przerwy, tak by w sumie wziąć 35 tabletek z rzędu. W obydwu przypadkach skuteczność antykoncepcyjna nie powinna zostać istotnie obniżona.

Pozdrawiam serdecznie!