Czy mogę wziąć tylko 20 tabletek?

Biorę tabletki trójfazowe. Zaczynam od różowych, później są białe a na końcu koloru ochry. Problem w tym, że w moim opakowaniu 21 tabletek nie ma jednej- białej. Czy mogę nie wziąć tej jednej tabletki i tym sposobem zażyć tylko 20?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani śmiało skrócić cykl do 20 dni, nie zażywając brakującej tabletki. W tabletkach trójfazowych, które Pani zażywa, zawartość progesteronu jest coraz wyższa w kolejnych fazach, tym sposobem szybciej wejdzie Pani w ostatnią fazę, w której poziom hormonów jest najwyższy. Nie będzie to miało negatywnego wpływu na skuteczność antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!