Czy powinnam przyjąć następną tabletkę antykoncepcyjną?

Biorę tabletki antykoncepcyjne Jeanine 21 tabletek i 7 dni przerwy. Wczoraj zażyłam 4 tabletkę i pół godziny po jej zażyciu miałam biegunkę spowodowaną jedzeniem, które mi zaszkodziło. Około godzinę po zażyciu jeanine i biegunce zdecydowałam się zażyć drugą tabletkę antykoncepcyjną. Moje pytanie brzmi, czy teraz muszę wziąć jedną tabletkę z nowego opakowania, aby dopełnić 21 tabletek, gdyż jedna została niewchłonięta.
KOBIETA, 20 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani uzupełnić brakującą tabletkę pigułką z zapasowego opakowania lub w tym cyklu miesiączkowym przyjąć jedną tabletkę mniej, co spowoduje skrócenie cyklu o jeden dzień oraz wcześniejsze rozpoczęcie siedmiodniowej przerwy.

Oba sposoby będą poprawne i zapewnią Pani zachowanie skuteczności. Proszę więc nadal przyjmować tabletki antykoncepcyjne Jeanine według schematu, zażywając jedną tabletkę dziennie.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jezeli-zwymiotuje-tabletke-antykoncepcyjna-godzine-po-jej-przyjeciu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyjmujac-o-jedna-tabletke-mniej-antykoncepcja-zostanie-zachowana,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-drugie-opakowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-zakonczyc-4-dni-wczesniej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.