Czy mogę tak przyjąć tabletki Vines?

Biore tabletki vines. Dzis mam wziac o 18 siódma tabletke żółta czyli aktywną. Niestety zapomniałam w samochodzie tabletek. W domu mam nowe opakowanie, otwarłam i wzięłam z niego siódma tabletkę. Jutro wezmę normalnie ósma tabletkę z tego blistra z samochodu i po kolei, a w nastepnym opakowaniu ( z brakującą teraz siódma ) wezme ta siódma z starego. Czy wszystko w takim razie jest okej?
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, postępowanie, które Pani opisała jest prawidłowe.

Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej bardzo ważna jest regularność, dlatego jeśli z jakiegoś powodu nie mamy przy sobie tabletek antykoncepcyjnych, to trzeba sięgnąć do zapasowego opakowania, aby nie dopuścić do przerwy w przyjmowaniu hormonów.

Wówczas skuteczność będzie zachowana, a zapasowe opakowanie przydać się może w przyszłości bądź może zostać wykorzystane w kolejnym cyklu miesiączkowym. Alternatywą jest przyjęcie pigułki przeznaczonej na kolejny dzień oraz skrócenie cyklu o jeden dzień.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubienie-tabletki-antykoncepcyjnej-sidretella,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-powinnam-przyjac-tabletke-z-zapasowego-opakowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-powinnam-zazyc-teraz-tabletke-vibin.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.