Co mam robić gdy zginęły mi tabletki antykoncepcyjne?

Witam serdecznie. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne AtywiaDaily mniej więcej od połowy stycznia 2023. Aktualnie jestem ~10 dni przed krwawieniem. Niestety dzisiaj zorientowałam się, że zginęły mi wszystkie pozostałe tabletki przypadające jeszcze na ten cykl. Nie wiem, co w tej sytuacji powinnam zrobić... Proszę o pomoc.
KOBIETA, 26 LAT 2 tygodnie temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

w przypadku zgubienia blistra można skorzystać z tabletek z zapasowego opakowania i przyjąć brakujące pigułki lub – jeśli nie posiada Pani zapasowych tabletek – niezwłocznie udać się do ginekologa i poprosić o receptę na kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Kolejne opakowanie tabletek należy jednak rozpocząć następnego dnia, tak, aby nie dopuścić do przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. W przeciwnym razie ochrona antykoncepcyjna nie będzie pełna.

Niestety w Pani przypadku minęły już dwa dni, dlatego o dalsze postępowanie najlepiej dopytać ginekologa, który będzie przepisywał Pani tabletki antykoncepcyjne. Możliwe, że rozwiązaniem w tej sytuacji będzie poczekanie do naturalnej menstruacji i ponowne rozpoczęcie tabletek lub rozpoczęcie tabletek w dowolnym dniu cyklu z jednoczesnym stosowaniem dodatkowej antykoncepcji przez jakiś czas.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wzielam-14-tabletek-i-zgubilam-pozostale-co-teraz-mam-zrobic,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/postepowanie-po-zgubieniu-opakowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubienie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubienie-ostatnich-10-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty