Czy mam zacząć nowe opakowanie od początku?

Co zrobić jak zgubiłam tabletki antykoncepcyjne? Zostało mi do zażycia 7 tabletek białych potem zaczynałby się cykl 7 tabletek placebo. Czy mam zacząć nowe opakowanie od początku Czy mam wziąć ostatni pasek z nowego opakowania czyli 7 tabletek i wtedy zrobić 7 dniowa przerwe (palcebo)?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

obie opcje, o których Pani wspomina są dobre, a ich zastosowanie wiąże się z zachowaniem ochrony antykoncepcyjnej.

Może więc Pani rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych – a więc wziąć wszystkie aktywne tabletki, a następnie tabletki placebo. Może też Pani przyjąć brakujące tabletki z nowego opakowania, a następnie zrobić siedmiodniową przerwę, po której rozpocznie Pani kolejne, pełne opakowanie pigułek.

Ważne, aby teraz nie robiła Pani żadnej przerwy w ich stosowaniu.

Podobne pytania wklejamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/postepowanie-po-zgubieniu-opakowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wzielam-14-tabletek-i-zgubilam-pozostale-co-teraz-mam-zrobic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.