Jak mam dalej stosować tabletki Sybilla?

Witam . Biorę tabletki sibilla 21 7 . Zgubiłam jedna tabletke z 3 tygodnia ( miałam wziąć w poniedziałek okazało się że jej nie ma więc wzięłam z wtorku ) teraz brakuje mi tego jednego dnia. Teraz najlepiej skończyć tabletki i zrobić 7 dni przerwy i w takim przypadku zacząć nowe opakowanie w niedziele zamiast w poniedziałek tak jak zawsze ? Czy jednak moge zrobić 8 dni przerwy i wziąć tabletek w pon czyli 9 dnia . Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę skrócić ten cykl miesiączkowy o jeden dzień, a więc ominąć ostatnią (zgubioną) tabletkę antykoncepcyjną i potraktować ten dzień jako pierwszy dzień siedmiodniowej przerwy.

Po zakończeniu siedmiodniowej przerwy proszę rozpocząć nowe opakowanie tabletek w niedzielę, a nie jak dotychczas w poniedziałek.

Przerwa nie może trwać dłużej niż siedem dni, gdyż grozi to obniżeniem skuteczności tabletek antykoncepcyjnych, dlatego pod żadnym pozorem proszę jej nie przedłużać.

Pomijanie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej to dosyć częsta praktyka, która nie skutkuje obniżeniem antykoncepcji. Poniżej umieszczamy kilka podobnych do Pani pytań wraz z odpowiedziami ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubienie-jednej-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubienie-jednej-tabletki-antykoncepcyjnej-a-zachowanie-zabezpieczenia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obnizenie-skutecznosci-antykoncepcji-hormonalnej-wskutek-pominiecia-tabletki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.