Zgubienie jednej tabletki antykoncepcyjnej

Zgubiłam jedną tabletke hormonalną zoely , ale biore je dalej zostaly mi trzy tabletki do tabletek żółtych. Co mam zrobic w takim wypadku?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku proszę zażyć wszystkie tabletki białe jakie Pani pozostały a następnie rozpocząć przyjmowanie tabletek żółtych. Przyjmie Pani po prostu jedną białą tabletkę mniej, co nie wpłynie na skuteczność antykoncepcji.