Co powinnam zrobić w przypadku zgubienia tabletki?

Witam, Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Atywia Daily. Mój problem polega na zgubionej tabletce (białej) podasz przyjmowaniu leku. Pod wpływem emocji i presji czasu otworzyłam nowe opakowanie licząc się z prawdopodobieństwem znalezienia zguby. Jutro kończę opakowanie (zielona tabletka, ostatnia) i nie wiem co zrobić z kolejnym cyklem który rozpoczyna się w poniedziałek bo fizycznie brakuje jednej białej tabletki. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedz, są to rzeczy dla mnie jeszcze nie do końca jasne. :)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli brakuje Pani jednej tabletki antykoncepcyjnej, to możliwości są dwie.

Może Pani zakupić kolejne zapasowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i użyć jednej dodatkowej pigułki z nowego opakowania. Może Pani również skrócić ten cykl o jeden dzień i zażyć jedną tabletkę mniej niż zwykle.

W tej sytuacji proszę rozpocząć nowe opakowanie i przyjmować codziennie jedną białą tabletkę z substancją czynną. Po przyjęciu ostatniej tabletki czynnej proszę rozpocząć przyjmowanie zielonych tabletek placebo. Skrócenie cyklu o jeden dzień nie będzie miało wpływu na skuteczność tabletek. Ważne, aby przyjmować je regularnie i nie robić żadnych przerw.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubiona-tabletka-antykoncepcyjna, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubiona-tabletka-co-robic, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubienie-jedne-tabletki-antykoncepcyjnej-z-blistra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.