Zgubiona tabletka antykoncepcyjna

Witam, biorę tabletki Y***. Aktualnie jestem przy dniu 14 (czwartek), jednak zauważyłam, że tabletki na ten dzień już nie ma. Widocznie musiałam wziąć o jedną za dużo we wcześniejszych dobach. Moje pytanie, co teraz robić? Czy wziąć tabletkę na piątek (dzień 15) i konsekwentnie brać wszystko do końca plus przeczekać jeden dzień przed rozpoczęciem kolejnego opakowania (bo przecież białe tabletki to placebo)? Co powinnam robić?

Witam serdecznie!

W przypadku wcześniejszego przyjęcia tabletki lub jej zgubienia wskazane jest dalsze przyjmowanie preparatu wg zaleceń producenta. W Pani przypadku oznacza to, że przez cały obecny blister będzie Pani przyjmować tabletki przeznaczone na dzień następny.

Nowe opakowanie powinna Pani zacząć tuż po zakończeniu obecnego blistra. Wykonanie 1-dniowej przerwy między opakowaniami spowoduje obniżenie skuteczności preparatu.

Pozdrawiam