Jak postąpić w tej sytuacji z kolejną tabletką antykoncepcyjną?

Dzień dobry! Dzisiaj z rozmachu rano na raz przyjęłam 2 tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Była to 3 (środa - dziś) i 4 tabletka (czwartek - jutro) z 3 tygodnia blistra. Czy jutro (czwartek) powinnam przyjąć tabletkę 5 (z piątku) czy jutro nie przyjmować tabletki i przyjąć ją dopiero w piątek? Tabletki placebo powinnam zacząć brać w poniedziałek.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w obecnej sytuacji powinna Pani w czwartek przyjąć tabletkę z piątku. Nie można robić przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, gdyż grozi to utratą ich skuteczności.

Jeśli nie posiada Pani zapasowego opakowania tabletek, to każdego dnia proszę przyjmować tabletkę przeznaczoną na dzień następny. W ostatnim dniu przyjmowania tabletek aktywnych zabraknie Pani jednej tabletki, więc rozpocznie Pani przerwę o dzień wcześniej. Postępując w ten sposób skuteczność zostanie zachowana.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/omylkowe-przyjecie-dwoch-tabletek-z-opakowania-naraz,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-w-11-dniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-lesinelle-jednego-dnia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.