Którą tabletkę antykoncepcyjną wziąć teraz?

Witam ! Moje pytanie jest takie ,że po przerwie powinnam wziąć tabletkę w piątek a wzięłam z dnia na blistru -czwartek czyli tak jakby bd mi brakować jednej tabletki czy pod koniec mam wziąć ją z następnego blistra czy jak ?? proszę o pomoc bo się trochę denerwuje
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety zamieszczony przez Panią opis nie precyzuje jasno problemu. Nie napisała Pani także jakie konkretnie tabletki Pani stosuje. Trudno zatem kompetentnie odpowiedzieć na Pani pytanie. Jeśli jednak pierwszą tabletkę z nowego blistra wzięła Pani normalnie w piątek, a była to tabletka w blistrze oznaczona jako czwartek to pod warunkiem, że wszystkie tabletki mają ten sam skład, proszę kontynuować przyjmowanie tabletek. W takiej sytuacji nie zabraknie Pani żadnej tabletki. Jeśli zaś zamiast w piątek, pierwszą tabletkę wzięła Pani w czwartek, to także proszę kontynuować przyjmowanie tabletek. Przerwę proszę zaś zrobić po przyjęciu wszystkich tabletek, czyli dzień wcześniej niż zwykle. Skuteczność antykoncepcyjna w obydwu przypadkach będzie zachowana.