Wzięłam tabletkę w 8 dniu przerwy zamiast 7

Witam. W czwartek powinnam zażyć pierwsza tabletkę z nowego blistra po siedmiodniowej przerwie, jednak nie miałam tabletek i dopiero w piątek następnego dnia przyjęłam pierwsza tabletkę. Podczas siedmiodniowej przerwy nie było stosunku. Ósmego dnia wzięłam pierwsza tabletkę (w piątek o 13.00 zamiast w czwartek o 13.00) po 9 godzinach od przyjęcia tabletki doszło do zbliżenia. Dodam jeszcze ze do tej pory zażywałam y**** a 8 dnia zmieniłam je na y****. Jakie jest ryzyko ze mogę być w ciąży ? Czy brać tabletki normalnie tylko z jednodniowym przesunięciem? Czekam na odpowiedz

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wydaje mi się, że współżycie w tej sytuacji było błędem. Tym bardziej, że zmieniła Pani tabletki i to na słabsze, zawierające mniejszą dawkę hormonów. Powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze siedem dni stosowania nowych tabletek lub powstrzymać się od współżycia. Obecnie należy nadal brać tabletki regularnie, tak by wybrać cały blister (czyli nastąpi przesunięcie o jeden dzień wszystkich dni związanych z początkiem i końcem blistra), a w czasie najbliższej siedmiodniowej przerwy wykonać test ciążowy

Pozdrawiam serdecznie!