Kiedy muszę zażyć tabletkę po siedmiodniowej przerwie?

Witam, mam problem z ustaleniem dnia w jakim muszę przyjąć tabletkę po siedmiodniowej przerwie. Mianowicie od 2 lat przyjmuję tabletki po przerwie w czwartek. W tym miesiącu też tak zrobiłam, ale pierwszego dnia wystąpiły u mnie wymioty i przyjęłam kolejną tabletkę z tego samego blistra. Tak więc zrobiłam przerwę po 20 dniach. Wydaje mi się, że muszę przyjąć tabletkę z kolejnego opakowania w środę, ale też przychodzi mi na myśl wtorek. Pierwszy raz mam taką sytuację i nie wiem co z tym zrobić? Bardzo proszę o odpowiedź! Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Powinna Pani pierwszą tabletekę z kolejnego opakowania przyjąć we środę.
Pozdrawiam