Zgubiłam ostatnią tabletkę

Witam. Mam 19 lat. Zażywam C**** dość długo i taka sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz. Biorę go każdego dnia o godzinie 19. Jednak ostatnio, nie wiedzieć jakim cudem, zapodziałam gdzieś ostatnią tabletkę z blistra (miałam ją zażyć w poniedziałek). Następnego dnia w pierwszej możliwej chwili popędziłam do apteki i kupiłam kolejne opakowanie, po czym zażyłam pominiętą tabletkę. Była godzina 15. Tego dnia o 19 nie brałam już następnej, tak jak gdybym zrobiła normalnie przerwę. Dziś jest drugi dzień tej przerwy- środa. Czy kolejne opakowanie powinnam zacząć jak zwykle po 7 dniach, czyli we wtorek, czy coś pokręciłam? Proszę o szybką odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli dobrze zrozumiałam, to Pani schemat przyjmowania tabletek od optymalnego różnił się tym, że ostatniego dnia nie przyjęła Pani tabletki, a przyjęła ją dzień później o 15. W takim przypadku proszę rozpocząć kolejne opakowanie bez zmian w czasie, tj. po siedmiu dniach, o godzinie jaka Pani najbardziej pasuje. Dla pewności w okresie przerwy oraz przez pierwszy tydzień kolejnego opakowania może się Pani dodatkowo zabezpieczać prezerwatywą, choć szansa na ciążę jest bardzo niska.

Pozdrawiam serdecznie!