Zapomniana tabletka w 3 tygodniu - jak wrócić do starego schematu?

Witam. Biorę od roku tabletki w schemacie 21+7. Zażywam je o godz. 19:00. Zapomniałam wziąć 18-nastą tabletkę, połknęłam ją dopiero kolejnego dnia o godzinie 10:00, czyli spóźniłam się 15 godzin. Wiem, że teraz kolejne opakowanie powinnam wziąć bez 7-dniowej przerwy. Jednak problem jest w tym, że ustaliłam sobie wakacje pod mój schemat brania tabletek, tak żebym nie dostała okresu w czasie wyjazdu, a teraz wszystko się pokręciło. W jaki sposób mogę wrócić do starego schematu? Czy mogę zażyć wszystkie tabletki z drugiego listka i 14 z kolejnego bez robienia przerwy? Wtedy nie martwiłabym się o wyjazd. Ale nie wiem czy to nie za długo bez przerwy i czy ochrona byłaby skuteczna w tym czasie? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zażycie tabletki w czasie dłuższym niż 12 godzin obniża skuteczność antykoncepcji. Ponieważ zapomniała Pani tabletki w 3 tygodniu istnieją dwie możliwości:
- może Pani zrobić przerwę od razu, biorąc odpowiednio mniej tabletek z opakowania,
- może Pani przyjąć 2 lub nawet 3 opakowania bez robienia 7 dniowych przerw.
Obydwa sposoby nie wpłyną na skuteczność antykoncepcji, ani na stan Pani zdrowia. Proszę zatem wybrać ten sposób, który będzie mógł "dostosować się" do Pani planów.