Pominięta tabletka w 3 tygodniu - czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne od 4 lat. Zapomniałam zażyć tabletkę w 3 tyg. przyjmowania i tak jak mówi ulotka zażyłam 2 tabletki jednocześnie. Niestety dopiero po ich zażyciu, przypomniałam sobie, że raz już miałam taką sytuację, i że podczas zażywania drugiego opakowania pod rząd, plamiłam prawie przez całe 3 tyg. Chciałabym uniknąć już takiej sytuacji i planuję (pomimo tego, że ulotka tego nie zaleca) zrobić 7 dniową przerwę normalnie, po skończeniu opakowania. W związku z tym chciałabym się zapytać jak długo powinnam się dodatkowo zabezpieczać, by zmniejszyć ryzyko ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Nie napisała Pani w jakim czasie zażyła Pani zapomnianą tabletkę. Jeżeli bowiem nie minęło 12 godzin, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych, ponieważ skuteczność antykoncepcji jest zachowana. Jeżeli jednak przyjęła Pani tabletkę w czasie dłuższym niż 12 godzin, powinna Pani albo od razu zrobić 7 dniową przerwę, w czasie której wystąpi krwawienie, albo wziąć kolejne opakowanie bez przerwy.
Wyżej wymienione metody umożliwiają zachowanie skuteczności antykoncepcji.