Jak wrócić do starego schematu po pomyłce?

Mam pytanko. Biorę tabletki antykoncepcyjne już prawie drugi rok i przed ostatnią 7-dniową przerwą wzięłam tabletkę wcześniej, zamiast w środę, to we wtorek. Pomyliłam się, lecz ostatnio znowu popełniłam ten sam błąd i wzięłam w poniedziałek. Jeśli bym chciała znów brać tabletkę w środę po tej przerwie 7-dniowej i mieć w sobotę okres, tak jak zawsze, to czy mogę coś zrobić? Ale nie chcę brać następnego opakowania tabletek bez przerwy. Proszę o pomoc i z góry dziękuję oraz pozdrawiam;)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani następne opakowanie rozpocząć w poniedziałek, ale wziąć mniej tabletek (tzn. z końca opakowania nie brać niedzielnej, sobotnie, piątkowej, czwartkowej i środowej) lub skrócić przerwę i wziąć pierwszą tabletkę w środę (czyli po 2 dniach przerwy) - ale wtedy może nie wystąpić krwawienie.