W jaki dzień powinnam rozpocząć nowe opakowanie pigułek antykoncepcyjnych?

Witam, mam 36 jestem kobietą, od roku biorę pigułki antykoncepcyjne. Po raz pierwszy przez pomyłkę o jeden dzień wcześniej zażyłam tabletkę, czyli zamiast 7-dniowej przerwy zrobiłam 6-dniową (zawsze była to środa, teraz wzięłam we wtorek). Proszę o odpowiedź, w jaki dzień powinnam zacząć nowe opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przerwę między opakowaniami można skrócić i nie wiąże się to z obniżeniem skuteczności antykoncepcyjnej. Nie wolno natomiast tej przerwy wydłużać powyżej 7 dni. Tak więc, od teraz będzie Pani zaczynać przerwę między opakowaniami oraz każdy nowy blister we wtorek, a nie jak dotąd w środę.

Pozdrawiam!