Tabletka o jeden dzień za wcześnie

Witam, mam problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad dwóch lat, pierwszy raz pomyliłam dzień rozpoczęcia nowego opakowania. Zamiast zacząć w środę jak zawsze, wzięłam tabletkę we wtorek (ale tabletkę oznaczona symbolem środa). Nie wiem, czy moja antykoncepcja zostanie zachowana i nie wiem, jak mam dalej przyjmować tabletki. Proszę o niezwłoczną odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skrócenie 7-dniowej przerwy między opakowaniami nie jest powodem do obaw. Kłopoty mogłyby się pojawić, gdyby wydłużyła Pani tę przerwę! Może Pani dalej zażywać tabletki. Jeśli zażywa Pani pigułki jednofazowe, to wszystkie pigułki w opakowaniu mają taki sam skład i kolejność ich zażywania nie ma znaczenia. Żeby się nie mylić, może Pani markerem napisać na opakowaniu odpowiednie dni tygodnia. Tylko proszę pamiętać, że od teraz będzie Pani już zawsze rozpoczynać każde opakowanie i każdą przerwę między opakowaniami we wtorek, a nie jak dotąd w środę. Gdyby kolejne opakowanie rozpoczęła Pani w środę, a nie we wtorek, wydłużyłaby Pani 7-dniową przerwę i mogłyby pojawić się kłopoty.

Pozdrawiam!