Przyjęłam tabletkę jeden dzień później - ciąża?

Witam, tabletki antykoncepcyjne (jedno opakowanie) skończyłam brać w środę. Po 4 dniach przerwy powinnam zacząć kolejne opakowanie, jednak zamiast w poniedziałek, rozpoczęłam we wtorek. Niestety, tabletkę przyjęłam dopiero po stosunku. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przerwę między opakowaniami można dowolnie skracać nigdy wydłużać. Wydłużenie przerwy na skutek późniejszego przyjęcia pierwszej tabletki z nowego opakowania skutkuje osłabieniem antykoncepcji. W takiej sytuacji uznaje się, że wszystkie stosunki mające miejsce w ciągu ostatnich 7 dni oraz kolejnych 7 są niezabezpieczone. O ile stosunków mających miejsce kilka dni temu nie można już zabezpieczyć konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.

Ze względu na stosunek mający miejsce w dniu nieprzyjęcia tabletki istnieje ryzyko ciąży. Proszę jednak pamiętać, że mówimy wyłącznie o ryzyku a nie o warunku koniecznym.

Pozdrawiam