Co mam zrobić, gdy za wcześnie wzięłam tabletkę antykoncepcyjną?

Witam. Biorę tabletki, które przepisał mi lekarz w Anglii. Ogólnie wszystko jest w porządku, lecz po skończeniu brania 21 tabletek i odczekaniu 3 dni, dostałam okres, gdzie co miesiąc tak dostaję, ale pomyliłam się i wzięłam dziś tabletkę, czyli po przerwie 6 dni, a wiem, że powinnam wziąć jutro, a jeszcze mam menstruację. Co mam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę się nie martwić, nic złego nie powinno się stać z powodu skrócenia 7-dniowej przerwy. Gorzej by było, gdyby ją Pani wydłużyła, wtedy mogłyby się pojawić kłopoty. Proszę się przyzwyczaić do tego, że od teraz będzie Pani rozpoczynać każdy cykl i każdą 7-dniową przerwę w inny dzień tygodnia niż dotąd.

Pozdrawiam!