Przerwa w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych - skrócenie czasu

Witam, mam pytanie: przyjmuję tabletki antykoncepcyjne 21+7, chciałabym zmienić datę przyjmowania tabletek (jednorazowo). Czy można wziąć tabletkę 21+ 4? Z czym to się wiąże, jakie są skutki?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

7-dniową przerwę można dowolnie skrócić, lub nawet jednorazowo jej zaniechać, bez wpływu na dalszą anntykoncepcję. Niedopuszczalne jest jedynie jej wydłużenie.

Jeżeli chce Pani skrócić cykl o 3 dni, proszę pamiętać, iż od tej pory kolejne opakowania będzie Pani zaczynać również wcześniej- zmienia się dzień tygodnia, w którym rozpoczyna Pani nowe opakowanie. Warto tego pilnować, gdyż wykonanie przerwy dłuższej niż 7 dni skutkuje osłabieniem skuteczności preparatu.

Pozdrawiam.