Czy dobrze zrobiłam, że skróciłam przerwę?

Właśnie zastosowałam inną metodę, skróciłam sobie przerwę siedmiodniowa z siedmiu na pięć i wzięłam kolejne opakowanie? Czy teraz mój okres mi się przesunie o dwa dni i teraz będę zaczynać nowe opakowanie nie we wtorek, ale w niedzielę? Dobrze zrobiłam?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Długość przerwy można dowolnie regulować pod warunkiem, że nie będzie trwała dłużej niż 7 dni. Tak jak słusznie Pani zauważyła, od tego blistra zmieni się tylko dzień rozpoczynania nowego opakowania. Jeżeli zatem pierwszym dniem cyklu był wtorek, to od następnego blistra będzie to niedziela.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Skrócenie siedmiodniowej przerwy

Witam serdecznie. Mam 21 lat, tabletki antykoncepcyjne przyjmuję dopiero od miesiąca - jestem obecnie w trakcie pierwszej siedmiodniowej przerwy w braniu tabletek. Pierwszą tabletkę z nowego opakowania powinnam przyjąć jutro wieczorem, natomiast wczoraj w nocy kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia (wytrysk nastąpił na zewnątrz) i zastanawiam się czy mogę skrócić przerwę i przyjąć pierwszą tabletkę już dziś (będzie to wówczas szósty dzień). Czy ma to jakiś sens, czy lepiej zaczekać i wziąć ją jutro? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam!
Jeśli przyjmuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami producenta, to jest Pani chroniona przed ciążą także podczas 7-dniowej przerwy. Przez cały czas prawidłowego przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych nie ma potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji (kondom), więc partner może "kończyć w środku" (współżyć z wytryskiem w drogach rodnych). Nie ma potrzeby skracania 7-dniowej przerwy.
Pozdrawiam! 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy dobrze zrobiłam skracając przerwę w przyjmowaniu tabletek?

Witam. Mam 19 lat i biorę tabletki antykoncepcyjne przez 2 miesiące, z moich obliczeń miesiączka wypadałaby mi w Sylwestra, więc chciałam ją ''zastopować'' przez przyjmowanie tabletek bez tzw. tygodnia przerwy. Okazało się że skończyły mi się tabletki i w poniedziałek i wtorek nie przyjmowałam tabletek. Wzięłam dopiero w środę mając nadzieję, że uda mi się zatrzymać miesiączkę do piątku (Sylwestra). Niestety, mam już miesiączkę od środy, czyli to jest 9 dni (zwykle trwa ona 3-4 dni). Na początku była słaba, teraz boli mnie podbrzusze i jest coraz obfitsza. Dodam, że ciągle przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam!

Z tego co zrozumiałam, "przedłużyła" Pani poprzednie opakowanie tabletek i skróciła przerwę do 2 dni. Takie manipulacje nie zmniejszają wprawdzie skuteczności antykoncepcyjnej tabletek, ale sprzyjają pojawianiu się nieprzewidzianych krwawień i plamień z dróg rodnych. Dodatkowo, tego typu plamienia często występują w trakcie przyjmowania pierwszych kilku opakowań. Pozostaje Pani spokojnie odczekać, krwawienie z pewnością niedługo się skończy.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty