7-dniowa przerwa a biegunka

Mam problem wczoraj zażyłam tabletkę o 20 dostałam biegunkę i zgodnie z ulotką potraktowałam to jako pominięcie ponieważ miedzy tabletką a biegunka była tylko godzina przerwy. Moje pytanie dotyczy czy mam zrobić normalną siedmiodniową przerwę po zażyciu wszystkich z opakowania i następne zacząć po siedmiu dniach wtedy w poniedziałek a nie jak dotychczas we wtorek bo przecież zażyłam wczoraj 2 więc jednej brakuje.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W takiej sytuacji są dwa wyjścia. Pierwsze, przyjmujesz opakowanie do końca i kończysz cykl 1 dzień wcześniej, co wiąże się z rozpoczęciem kolejnego opakowania także jeden dzień wcześniej. W takim postępowaniu należy koniecznie pamiętać, by przerwa nie trwała dłużej niż 7 dni.
Drugie wyjście polega na przyjęciu dodatkowej tabletki z opakowania zastępczego, o ile takie posiadasz. Minusem takiego rozwiązania jest jednak comiesięczne "pożyczanie" tabletki z kolejnego blistra.
Wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam.