Kiedy będę rozpoczynać kolejne opakowanie antykoncepcji?

Dzień dobry, Wczoraj wieczorem zapomniałam przyjąć ostatnia tabletkę antykoncepcyjną z opakowania Vines. Przyjęłam ją dziś rano, a teorerytycznie od dziś (sobota) do wtorku powinnam zażywać tabletki placebo. Czy w związku z tym kolejne opakowanie tabletek mam zacząć tego dnia go zawsze (sroda), czy 1 dzień później? Czy mimo tej pomyłki krwawienie wystąpi? P

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

mogła Pani nie przyjmować pominiętej tabletki antykoncepcyjnej i po prostu skrócić czas przyjmowania tabletek aktywnych o jeden dzień, a dzień pominięcia potraktować jako pierwszy dzień siedmiodniowej przerwy.

Mimo, że przyjęła Pani ostatnią tabletkę z opóźnieniem, to proszę rozpocząć nowe opakowanie o normalnej porze. Bezpieczniej jest bowiem skrócić siedmiodniową przerwę aniżeli ją wydłużać.

Jeśli zaś chodzi o krwawienie z odstawienia, to powinno ono rozpocząć się podczas siedmiodniowej przerwy, a więc tak jak dotychczas.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie. Odpowiedzi na nie znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznione-przyjecie-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznione-przyjecie-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-a-pominiecie-7-dniowej-przerwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-w-przypadku-opoznienia-w-przyjeciu-jednej-tabletki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.