Jak mam przyjąć lek Madinette?

Mam pytanie. Ostatnią tabletkę antykoncepcyjną Madinette powinnam była przyjąć w poniedziałek. Przyjęłam ją we wtorek, po 24h opóźnieniu. Jednak, nie mam możliwości wykupienia kolejnego opakowania w celu kontynuowania. Proszę o pomoc czy powinnam przyjąć nowe opakowanie dzień wcześniej od zalecanej 7dniowej przerwy? Lub czy jest inne rozwiązanie?
KOBIETA, 26 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w obecnej sytuacji najlepiej zadbać o dodatkowe zabezpieczenie bądź przyjąć mniejszą ilość tabletek placebo (skrócić przerwę na krwawienie z odstawienia). Nasza ekspertka uważa, że skrócenie przerwy od substancji aktywnej będzie w stanie zapewnić stałe zabezpieczenie.

Na przyszłość – jeśli ponownie zdarzy się Pani pominąć ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, to proszę potraktować ten dzień jako pierwszy dzień przerwy na krwawienie z odstawienia. Wówczas nie ma potrzeby zażywania tej tabletki. W ten sposób skraca Pani cykl o jeden dzień, ale jest Pani chroniona.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-przyjeciu-ostatniej-aktywnej-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-przyjeciu-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-z-blistra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowe-opoznienie-w-przyjeciu-ostatniej-aktywnej-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.