Jak mam dalej postępować z tymi tabletkami?

Dzień dobry ,przyjmuje lek vibin mini . Zapomniałam przyjąć ostatnia tabletkę z 3 rzędu ,ostanią aktywną powinnam ją przyjąć w piątek wieczorem ,nie doczytałam i przyjęłam ją jak najszybciej mogłam czyli w sobotę wieczorem . Jak mam dalej postępować ? Czy przyjmować tabletki placebo czy nie? I jak z ochroną przed ciążą Dodam też ,że doszło do stosunku w sobotę . Proszę o jak najszybszą odpowiedź
KOBIETA, 30 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani przyjąć tabletki placebo, robiąc tym samym przerwę na krwawienie z odstawienia. Powinna być ona jednak krótsza niż zazwyczaj. W takiej sytuacji najlepiej dzień pominięcia ostatniej pigułki potraktować jako pierwszy dzień siedmiodniowej przerwy. Oznaczałoby to rozpoczęcie nowego opakowania w kolejny piątek lub wcześniej.

Ochrona antykoncepcyjna powinna zostać zachowana, choć zdaniem niektórych ekspertów lepiej w takiej sytuacji stosować dodatkowe zabezpieczenie.

W naszym projekcie pytań do specjalistów pojawiało się wiele pytań z tej tematyki. Można je znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowe-opoznienie-w-przyjeciu-ostatniej-aktywnej-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowe-opoznienie-w-przyjeciu-ostatniej-aktywnej-tabletki-antykoncepcyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-przyjeciu-ostatniej-aktywnej-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.