Jednodniowe opóźnienie w przyjęciu ostatniej aktywnej tabletki antykoncepcyjnej

Od 2 lat biorę pigułki. Wczoraj (poniedziałek) o godz. 20 powinnam wziąć ostatnią różową tableke z 3 rzędu (vibin mini) przez pomyłkę wzięłam białą, a dziś (wtorek) z rana jak się zorientowałam że ta różowa została przyjęłam ją. Nie chcę brać nowego opakowania bo źle się później czuję gdy nie robię przerwy, więc muszę zrobić przerwę. Rozumiem że teraz przez 6 dni(licząc od jutra-środa) powinnam brać białe tabletki i w następnym wtorek rozpocząć nowe opakowanie? Antykoncepcja zostanie zachowana?

Renata GrzechociĹska

Tak, należy skrócić przerwę o 1 dzień. Nie ma to wpłwu na skuteczność antykoncepcji.