Czy mogę przyjąć tabletkę aktywną w poniedziałek?

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne vibin mini, ostatnio połączyłam dwa opakowania ze sobą, a obecnie jestem w trakcie przerwy 7-dniowej od wtorku, krwawienie wystąpiło dzisiaj czyli sobote, czy mogę przyjąć tabletkę aktywną w poniedziałek, gdyż chciałabym właśnie rozpoczynać nowe opakowania od poniedziałku, a nie od wtorku? czy skrócenie przerwy o jeden dzień wpływa na skuteczność antykoncepcji, ponieważ wiem, że wydłużenie ma wpływ i wtedy trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez pierwsze siedem dni, czy to prawda?

Może Pani spokojnie wziąć w poniedziałek pierwszą tabletkę z nowego opakowania, ochrona będzie zachowana. Groźne dla skuteczności antykoncepcji jest wydłużenie, a nie skrócenie przerwy.