Co z ochroną, jeśli pierwszą tabletkę wezmę później?

Biorę tabletki od 6 miesięcy, są bardzo dobre. Okres dostaję w sobotę zawsze, a w poniedziałek muszę wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania, czyli dzisiaj. Problem w tym, że chwilowo nie mam funduszy na tabletki, mogą pojawić się dopiero jutro bądź pojutrze. Proszę mi powiedzieć czy jeśli pierwszą tabletkę z nowego opakowania wezmę dopiero w środę to czy wszystko będzie w porządku i tylko przesunie mi się okres o dwa dni? Czy nie ryzykować i całkowicie zrobić przerwę miesiąc? Nie wzięłam dziś i nie wiem czy mogę wziąć jutro, czy nawet w środę. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wydłużenie przerwy będzie skutkowało zaburzeniem antykoncepcyjnego działania tabletek. Nie ma potrzeby robienia dłuższej przerwy, może Pani zacząć kolejne opakowanie we wtorek lub środę. Konieczne będzie jednak zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez pierwsze siedem dni od rozpoczęcia brania tabletek, w postaci prezerwatywy lub powstrzymanie się od współżycia, dla pełnej ochrony antykoncepcyjnej.

Pozdrawiam serdecznie!