Co może spowodować przerwa 8 dni zamiast 7 w braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od roku, jednak miałam przerwę 3 miesiące. Teraz wzięłam nowe opakowanie w grudniu lecz zapomniałam zapisać dokładnie którego. Czy 22 czy 21, więc powinnam nowe opakowanie zacząć we wtorek bądź środę. Chciałam zapytać czy lepiej wziąć w pierwszy dzień okresu w przerwie czyli dzisiaj, czy jutro, czy w środę? Proszę o dość szybką odpowiedź! Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli dokładnie nie pamiętasz kiedy powinnaś przyjąć tabletkę z następnego opakowania wówczas lepiej jest skrócić przerwę i przyjąć tabletkę nawet jeden dzień wcześniej. Ma to istotne znaczenie w celu zachowania działania antykoncepcyjnego - wydłużenie przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych może obniżyć skuteczność antykoncepcji.
Pozdrawiam!