Zażycie pierwszej tabletki z nowego opakowania

Od trzech miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, teraz jestem w trakcie przerwy. Pierwszą tabletkę powinnam wziąć we wtorek, lecz ze względu na to iż nie było miejsc u ginekologa receptę odbiorę dopiero w środę rano. Czy coś się stanie, jeśli pierwszą tabletkę nowego opakowania wezmę 9 dnia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ochrona przed ciążą zostanie zmniejszona. Stosunki odbyte w trakcie przerwy mogą skutkować ciążą. Należy także zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni.