Pominięta pierwsza tabletka z nowego opakowania - jakie jest ryzyko ciąży?

Witam. Moja dziewczyna miała wziąć pierwszą tabletkę z 6 opakowania po 7-dniowej przerwie w piątek o 21:15, a przyjęła ją w sobotę o godzinie 11:00. Następną wzięła tak, jak napisane jest na ulotce, o 21:15. We wtorek, środę i czwartek uprawialiśmy seks bez wytrysku do środka. Czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Pominięcie pierwszej tabletki z nowego opakowania wiążę się z osłabieniem jej działania antykoncepcyjnego.
W takiej sytuacji poprzez kolejnych 7 dni powinno stosować się dodatkowe zabezpieczenie.
W opisanej sytuacji mimo, iż nie było wytrysku, nie można być w stu porcentach pewnym, że nie doszło do zapłodnienia.

Uważam, że partnerka powinna wykonać test ciążowy lub udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!