Ryzyko ciąży po przyjęciu trzech tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia

Witam!

Mam takie pytanie, w 3 tygodniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych zapomniałam przyjąć 2 tabletek w środę i w czwartek, a zazwyczaj zażywam je o godzinie 16, więc następnego dnia, czyli w piątek o 13:00 przyjęłam dwie zaległe i trzecią z piątku o 16:00, czyli wzięłam 3 jednego dnia. Dodam, że zażywam tabletki Yasmin od 2 lat i dzisiaj, czyli w sobotę wystąpiło u mnie krwawienie, a tabletki kończą mi się dopiero we wtorek. Czy mam dalej zażywać tabletki i czy występuje ryzyko zajścia w ciążę?

Pozdrawiam

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia dwóch tabletek z rzędu zwykle zaleca się wcześniejsze wykonanie 7-dniowej przerwy. Jednorazowe przyjęcie 3 tabletek z rzędu niestety wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych preparatu. Występujące plamienie jest efektem pominięcia tabletek. W obecnej sytuacji, jeżeli chce Pani utrzymać działanie antykoncepcyjne tabletek powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie tuż po zakończeniu poprzedniego. Musi Pani jednak zdawać sobie sprawę, że jeżeli w ostatnich 7 dniach doszło do zbliżenia, ryzyko ciąży niestety istnieje.

Pozdrawiam