Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po 24 godzinach przerwy

Witam! W czwartek rano odbyłam stosunek do końca, a w piątek wieczorem zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Była to 12 tabletka (drugi tydzień) i wcześniej brałam tabletki regularnie. Normalna pora przyjmowania pigułek to dla mnie godzina 21. Niestety kiedy się zorientowałam w sobotę rano, nie było mnie w domu, dlatego przyjęłam 2 tabletki w sobotę wieczorem (upłynęło ok. 24 godziny). Jakie jest ryzyko, mogę coś teraz zrobić?

Witam serdecznie!
Na podstawie Pani opisu wnioskuję, iż przyjmuje Pani tabletki dwuskładnikowe. Jeśli tak, to ryzyko ciąży w opisanym przypadku jest znikome. Pominięcie tabletki w drugim tygodniu blistra jest stosunkowo najbezpieczniejsze. W obecnej sytuacji może Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni, a dla ostatecznego wykluczenia ciąży wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni od zbliżenia. Konieczne jest oczywiście przyjmowania kolejnych tabletek o wyznaczonej porze.
Pozdrawiam