Pominięta tabletka po stosunku

Witam, mam 23 lata i od ponad 3 lat stosuję tabletki antykoncepcyjne Y***. Przyjmuję je codziennie wieczorem ok. godz. 23 (plus minus do godziny). Z nadmiernej obawy przed niechcianą ciążą stosuję jeszcze prezerwatywy. We wtorek przyjmuję pierwszą tabletkę nowego opakowania, a w czwartek wieczorem odbyłam stosunek z narzeczonym, z tym że "pierwsze ruchy" odbyły się bez prezerwatywy, ale później całość stosunku z prezerwatywą. Tego też wieczoru zapomniałam przyjąć tabletki i przyjęłam ją na drugi dzień po godz. 11, czyli minęło mniej więcej 12-13 godz. od nieprzyjęcia tabletki. Czy w takiej sytuacji występuje obawa ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zażycie tabletki z opóźnieniem większym niż 12 godzin należy potraktować jako pominięcie tabletki. Ewentualne ryzyko ciąży zależy od tygodnia, w którym doszło do pominięcia tabletki.  Proszę sprawdzić w ulotce swoich pigułek, jakie jest zalecane postępowanie w przypadku pominięcia tabletki w danym tygodniu. Ponieważ stosuje Pani dodatkowo prezerwatywy, ryzyko ciąży w Pani przypadku jest znikome.

Pozdrawiam!