Zapomniałam zażyć tabletki. Co robić?

Od 5 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne i pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Zaczęłam kolejne opakowanie w poniedziałek i zapomniałam zażyć tabletki o 22 w środę i czwartek. Wzięłam dopiero o 17 w piątek i nie wiem co dalej robić? Czy zażyć teraz dwie naraz o 22 w piątek, czy opuścić tą jedną czwartkową tabletkę i zażywać normalnie resztę? Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Jeśli doszło do stosunku to przede wszystkim powinna Pani zastosować antykoncepcję "po", gdyż ryzyko ciąży w takiej sytuacji jest istotnie zwiększone.
2. Jeśli do stosunku nie doszło, lub zażyła Pani "tabletkę Po", proponuję jak najszybciej przyjąć zaległe tabletki i kontynuować przyjmowanie tabletek o stałej porze.
3. Przez pierwszy tydzień regularnego przyjmowania tabletek konieczne będzie stosowanie dodatkowych zabezpieczeń (prezerwatyw).