Zapomniałam zażyć trzy tabletki - co teraz?

Zapomniałam o tabletkach w środę czwartek i piątek. W piątek rano miałam krwawienie, które trwało do poniedziałku. Kiedy mogę zacząć kolejne opakowanie? Czy przestaje być chroniona od tego samego dnia, w którym zapomniałam tabletek? Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki antykoncepcyjne przestają działać w momencie ich odstawienia. Nie wiem, których tabletek Pani nie przyjęła. Dlatego w tej sytuacji proponuję przyjąć pierwszą tabletkę w pierwszym dniu miesiączki.

Pozdrawiam