Zapomniałam wziąć pigułkę - kiedy będę miała krwawienie?

Witam, w środę, czyli 23.02, zapomniałam wziąć pigułkę, którą biorę o 21, wzięłam ją dopiero w czwartek o 21 razem z tą aktualną (czyli czwartkową). W środę ok 2 godzin po tym, jak miałam wziąć pigułkę, miałam stosunek. Czy byłam wtedy zabezpieczona i czy nadal jestem? Do końca opakowania zostało mi 6, w ulotce jest napisane, aby w takim wypadku nie robić przerwy, tylko zacząć następne opakowanie. Tak zamierzam zrobić. Czy okres będę miała w przerwie po tych 2 opakowaniach czy jakoś w trakcie brania tego drugiego opakowania? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Tak jak Pani opisała, powinna Pani postąpić zgodnie z zaleceniami z ulotki, czyli przyjąć kolejne opakowanie bez robienia 7-dniowej przerwy. Krwawienie z odstawienia wystąpi zatem podczas "kolejnej" przerwy, czyli po zażyciu wszystkich tabletek z kolejnego opakowania. Teoretycznie jednak podczas zażywania tabletek z drugiego opakowania mogą pojawić się plamienia śródcyklowe. Nie powinny jednak one Pani niepokoić. Będą jedynie działaniem niepożądanym zażycia 2 opakowań naraz.