Pigułka po 15 godzinach

Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę, gdy nie wzięłam 5 ostatniej pigułki z plastra? Dopiero po 15 godzinach i później brałam już równo o czasie, a kochałam się z chłopakiem po 5 daniach po tym, jak wzięłam ostatnią pigułkę. On się przed tym masturbował i wszedł we mnie na chwilę i później założył gumkę i skończył w gumce. Teraz spóźnia mi się okres. To ma jakieś znaczenie, że zapomniałam i przez to może się spóźniać? Miałam trochę stresów w tym tygodniu - to też może mieć jakiś wpływ. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W przypadku pomninięcia tabletek z ostatniego tygodnia można postąpić na dwa sposoby (opisane w ulotce i na większości opakowań tabletek!):

1. Nie przyjmować pozostałych tabletek, tylko zacząć 7-dniową przerwę, licząc od dnia pominięcia tabletki.
2. Jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę ORAZ nie robić 7-dniowej przerwy, rozpoczynając nowe opakowanie od razu.

Z pytania wynika, że postąpiła Pani odmiennie. W takiej sytuacji ciąża jak najbardziej jest możliwa, zwłaszcza, że po masturbacji na prąciu mogły znajdować się plemniki, które partner przeniósł do pochwy.