Zapomniałam tabletki - czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Witam. Mam 24 lata i od kilku lat przyjmuję antykoncepcję hormonalną. Niestety kilka dni temu zapomniałam zażyć 1 tabletki z tygodnia trzeciego. Zgodnie z ulotką zażyłam ją jak najszybciej - po 19 h, a następnie o stałej porze i nie zamierzam robić 7-dniowej przerwy. Moje pytanie brzmi następująco: czy w takim razie nie muszę zabezpieczać się dodatkowo do końca tego opakowania? Czy dopiero jak zacznę brać drugie opakowanie (bez 7-dniowej przerwy) zapewni mi to pełną ochronę? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rozumiem, że tabletkę kolejnego dnia wzięła Pani prawidłowo, o mniej więcej stałej porze (czyli jednego dnia przyjęła Pani dwie tabletki). W takim wypadku jest Pani w pełni zabezpieczona i nie musi w ogóle stosować dodatkowego zabezpieczenia (ani teraz, ani po rozpoczęciu kolejnego opakowania bez robienia 7-dniowej przerwy).

Pozdrawiam serdecznie!