Czy plamienie po pominięciu tabletki jest normalnym objawem?

Zażywam tabletki antykoncepcyjne od roku o godz. 22.00. Zapomniałam zażyć 17. tabletkę z blistra (sobota) i zażyłam ją następnego dnia o godz.15.00, następnie o 22.00 zażyłam tabletkę z tego dnia. Zgodnie z ulotką miałam nie robić przerwy 7-dniowej, tylko zacząć nowe opakowanie od razu, ale dzisiaj (wtorek) dostałam plamienia i jestem trochę zdezorientowana. Nie wiem, czy mam się dodatkowo zabezpieczać i czy nie robienie 7-dniowej przerwy jest nadal aktualne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niewykonywanie przerwy jest jak najbardziej aktualne. Powinno to zabezpieczyć przed nieplanowaną ciążą, co nie oznacza niestety ochrony przed plamieniami.