Pominięte 2 tabletki w ciągu miesiąca

Mam pytanie dotyczące pominięcia tabletek. Moja sytuacja wygląda tak: zapomniałam trzeciej tabletki w pierwszym tygodniu stosowania i następnego dnia zażyłam dwie naraz (tak jak zaleca ulotka). Przez ponad tydzień od tego momentu nie współżyłam i regularnie stosowałam pigułki. Współżyłam dopiero dziewiątego dnia po zażyciu podwójnej dawki. I niestety tego właśnie dnia znów zapomniałam zażyć pigułkę. Kolejnego dnia zażyłam znowu dwie, a następne o stałej porze. Tabletki przyjmuję od ponad dwóch lat, taka sytuacja zdarzyła mi się po raz pierwszy... zastanawiam się, jakie jest ryzyko, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, istnieje w Pani przypadku ryzyko ciąży. Proszę zabezpieczać się dodatkowo do końca tego cyklu oraz podczas 7-dniowej przerwy. Przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykluczyć obecność ciąży (np. test ciążowy).

Pozdrawiam!