Pominięcie pierwszej tabletki z nowego blistra a szansa na zajście w ciążę

Zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z nowego blistra, minęło 12h, wzięłam dwie na raz o tej porze o której zawsze je przyjmuje, jednak dwa dni temu się kochałam bez zabezpieczenia. Jakie są szanse, że zajdę w ciąże?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wobec pominięcia jednej dawki tabletki odnieść należy się do ulotki leku, ponieważ postępowanie różni się w zależności od rodzaju tabletek. Z reguły zalecane jest stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji, ale na pewno niewłaściwe jest przyjmowanie podwójnej dawki, ponieważ zwiększa to ryzyko działań niepożądanych.