Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a ochrona

Witam. Zażyłam tabletkę ale po jakichś 10 min wystąpiły wymioty. Była to 2 tabletka z blistra z tym, że nie robiłam 7 dni przerwy tylko zaczęłam od razu drugi blister. Jak zażyć 3 tabletkę?? Teraz od razu czy dopiero o stałej porze o 21 i czy ochrona przed ciążą będzie zmniejszona?? Proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
3 tabletkę powinna Pani zażyć niezwłocznie po ustąpieniu wymiotów. Kolejną tabletkę, tj. 4 powinna Pani zażyć planowo następnego dnia. Jeśli tak Pani postąpi, ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana.