Witam! Wczoraj (30.11.2013r.) zapomniałam zażyć 4 tabletki Daylette o stałej porze, czyli o godz. 21. Zażyłam ją, gdy tylko sobie o niej przypomniałam, czyli o 5.30 rano następnego dnia (31.11.2013). Minęło 9 godzin. Czy ochrona przed ciążą jest obniżona? Co powinna zrobić? Stosować dodatkową antykoncepcję przez 7 dni? Dodam, że w nocy (z 30 na 31) nie współżyłam, lecz dzień cześniej, tj. 29.11.2013r. -TAK.
Antykoncepcja a PMS
Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.
Witam!
Opóźnienie w przyjęciu tabletki wynosiło mniej niż 12 godzin. Ochrona antykoncepcyjna została zatem zachowana. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Tabletki a wymioty - co z ochroną antykoncepcyjną? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Pominęłam tabletkę, jakie jest ryzyko ciąży? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej 24+4. Co teraz? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a ochrona – odpowiada Lek. Izabela Ławnicka
- Stosunek bez wytrysku po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej a ciąża – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Opóźnienie w przyjęciu drugiej tabletki antykoncepcyjnej z blistra – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej, krwawienie a ciąża – odpowiada Lek. Krzysztof Szmyt
- Pominięcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej i wymioty – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jakie jest ryzyko ciąży po pominięciu 6. tabletki antykoncepcyjnej? – odpowiada Lek. Tomasz Budlewski
- Poziom zabezpieczenia antykoncepcyjnego po spożyciu alkoholu i opóźnieniu w zażyciu tabletki antykoncepcyjnej – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki